Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska Chapter Pińczów 
ul. 3-go Maja 40 28-400 Pińczów 
nr. konta MBank 
72114020040000390276050635
Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska Chapter Pińczów 
ul. 3-go Maja 40 28-400 Pińczów 
nr. konta MBank 
72114020040000390276050635

 Brave Dogs Polska Chapter Pińczów

W 2015 roku rozwiązany pińczowski oddział Czarnych Orłów zostaje powołany jako Brave Dogs Polska Chapter Pińczów. Początki Klubu sięgają 2009 roku. Macierzysty Oddział Klubu mieści się w Majdanie Królewskim, jest to grupa pasjonatów i przyjaciół, którzy postanowili oficjalnie założyć klub pod nazwą Brave Dogs Polska i przystąpić do PRM (Polski Ruch Motocyklowy), który jednoczy w swoich szeregach kluby motocyklowe z całej polski.
Stowarzyszenie Brave Dog`s Chapter Pińczów działa formalnie od lutego 2016 roku, choć nieformalnie działania organizacji sięgają wielu lat wstecz. Aktualnie stowarzyszenie zrzesza 15 członków oraz wielu sympatyków z terenu Ponidzia włączających się w działalność stowarzyszenia. 
Propagowanie ruchu motocyklowego i sportów motocyklowych oraz szeroko pojętej turystyki motocyklowej, wspomaganie działalności charytatywnej poprzez udział w imprezach oraz ich organizację, czy promowanie miasta i gminy Pińczów oraz województwa świętokrzyskiego - to tylko niektóre ze statutowych zadań stowarzyszenia realizowanych z dużym zaangażowaniem przez członków. Zwłaszcza te ostatnie, związane z promocją, są jednym z czołowych znaków rozpoznawczych Brave Dogs`ów. Na swoim koncie mamy już organizację 6 zlotów motocyklowych w Pińczowie, które rok rocznie gromadzą w naszym mieście dziesiątki motocyklistów z terenu całej Polski. Najważniejszym akcentem każdej „Motobambowni” jest pokazywanie najpiękniejszych miejsc na mapie Ponidzia, ze szczególnym uwzględnieniem Pińczowa jako jego stolicy, parady i pielgrzymki sięgaja od 100 do 250 km a co za tym idzie zajmuje to ponad 8 godzin sobotniego zlotu. Wielu z uczestników zlotów wraca potem do naszego miasta, by już jako turyści, razem ze swoimi rodzinami poznawać miasto i jego uroki. To jedno z tych działań, które w bezpośredni sposób przyczynia się do rozwijania turystycznej marki Pińczowa.
Ale sama promocja to nie jedyne cele jakie przyświecają organizacji rajdów i spotkań członków stowarzyszenia. Bardzo ważnym punktem działalności stowarzyszenia jest inicjowanie akcji promujących zwiększanie bezpieczeństwa na drogach. Wspólnie z Policją, jako partnerem, członkowie stowarzyszenia prowadzą cykliczną akcję „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”, która edukuje uczestników ruchu na temat zasad zachowania bezpieczeństwa na drodze. „Naszymi spostrzeżeniami oraz umiejętnościami, wieloletnią praktyką i doświadczeniem w obcowaniu z motocyklem chcemy dzielić się z motocyklistami zaczynającymi dopiero przygodę na dwóch kołach. 
Pragniemy również aby nasze działania przyczyniały się do rozwoju motoryzacji i zwiększania bezpieczeństwa na drogach.” – mówią zgodnie członkowie stowarzyszenia. 
Doświadczenia zdobywane we wspólnej działalności, zawiązane przyjaźnie i sieci współpracy sprawiły, że członkowie stowarzyszenia mogą dziś nazwać się wielką motocyklową rodziną. Rodziną, która nie tylko swoją pasją, ale i chęcią pomocy chce dzielić się z innymi. 2017 rok był ważnym czasem dla stowarzyszenia, który wykorzystali kładąc duży nacisk na różnego rodzaju akcje pomocowe. Współorganizacja Dnia Dziecka w Pińczowie, włączanie się w wydarzenia dla dzieci organizowane przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, „Moto Mikołaj” na oddziale onkologii dziecięcej w Kielcach, pomoc dla podopiecznych Domu Dziecka w Winiarach, organizacja koncertu finałowego Szlachetnej Paczki w Pińczowie to tylko niektóre z większych akcji, którymi z dumą mogą pochwalić się członkowie stowarzyszenia. Biorąc pod uwagę niezwykłe zaangażowanie w działalność, przyczynianie się do rozpoznawalności turystycznej marki Pińczowa oraz podejmowanie szeregu inicjatyw społecznych umacniających ideę dobra wspólnego i pomocy najbardziej potrzebującym zachęcamy do wsparcia naszych działań
Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska Chapter Pińczów 
ul. 3-go Maja 40 28-400 Pińczów 
nr. konta MBank 
72114020040000390276050635

Naszym celem jest promowanie kultury motocyklowej na drogach. Na chwilę obecną naszą grupę stanowią przyjaciele z Pińczowa i okolic, którzy wspierają się w trasie jak i w życiu codziennym, często odwiedzamy zloty na południu polski, wspólnie spotykamy się, aby omówić sprawy związane z wyjazdami lub o naszych maszynach. Jeździmy, kiedy tylko chcemy i zawsze, kiedy możemy. Do naszej grupy może należeć każdy niezależnie jakiej „maszyny” dosiada, najważniejsze jest popieranie naszych zasad. 

Z dniem 30.03.2015 roku Czarne Orły Pińczów zamyka oddział i przystępuje do Klubu Brave Dogs Polska, jako Brave Dogs Pińczów.

Z poważaniem  

 Bambo 

Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Kreator stron internetowych - strona bez programowania