Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska Chapter Pińczów 
ul. 3-go Maja 40 28-400 Pińczów 
nr. konta MBank 
72114020040000390276050635
Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska Chapter Pińczów 
ul. 3-go Maja 40 28-400 Pińczów 
nr. konta MBank 
72114020040000390276050635

 Brave Dogs Polska Chapter Pińczów

W 2015 roku rozwiązany pińczowski oddział Czarnych Orłów zostaje powołany jako Brave Dogs Polska Chapter Pińczów. Początki Klubu sięgają 2009 roku. Macierzysty Oddział Klubu mieści się w Majdanie Królewskim, jest to grupa pasjonatów i przyjaciół, którzy postanowili oficjalnie założyć klub pod nazwą Brave Dogs Polska i przystąpić do PRM (Polski Ruch Motocyklowy), który jednoczy w swoich szeregach kluby motocyklowe z całej polski.
Stowarzyszenie Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska Chapter Pińczów działa formalnie od lutego 2016 roku, choć nieformalnie działania organizacji sięgają wielu lat wstecz. Aktualnie stowarzyszenie zrzesza 15 członków oraz wielu sympatyków z terenu Ponidzia włączających się w działalność stowarzyszenia. 
Propagowanie ruchu motocyklowego i sportów motocyklowych oraz szeroko pojętej turystyki motocyklowej, wspomaganie działalności charytatywnej poprzez udział w imprezach oraz ich organizację, czy promowanie miasta i gminy Pińczów oraz województwa świętokrzyskiego - to tylko niektóre ze statutowych zadań stowarzyszenia realizowanych z dużym zaangażowaniem przez członków. Zwłaszcza te ostatnie, związane z promocją, są jednym z czołowych znaków rozpoznawczych Brave Dogs`ów. Na swoim koncie mamy już organizację 6 zlotów motocyklowych w Pińczowie, które rok rocznie gromadzą w naszym mieście dziesiątki motocyklistów z terenu całej Polski. Najważniejszym akcentem każdej „Motobambowni” jest pokazywanie najpiękniejszych miejsc na mapie Ponidzia, ze szczególnym uwzględnieniem Pińczowa jako jego stolicy, parady i pielgrzymki sięgaja od 100 do 250 km a co za tym idzie zajmuje to ponad 8 godzin sobotniego zlotu. Wielu z uczestników zlotów wraca potem do naszego miasta, by już jako turyści, razem ze swoimi rodzinami poznawać miasto i jego uroki. To jedno z tych działań, które w bezpośredni sposób przyczynia się do rozwijania turystycznej marki Pińczowa.
Ale sama promocja to nie jedyne cele jakie przyświecają organizacji rajdów i spotkań członków stowarzyszenia. Bardzo ważnym punktem działalności stowarzyszenia jest inicjowanie akcji promujących zwiększanie bezpieczeństwa na drogach. Wspólnie z Policją, jako partnerem, członkowie stowarzyszenia prowadzą cykliczną akcję „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”, która edukuje uczestników ruchu na temat zasad zachowania bezpieczeństwa na drodze. „Naszymi spostrzeżeniami oraz umiejętnościami, wieloletnią praktyką i doświadczeniem w obcowaniu z motocyklem chcemy dzielić się z motocyklistami zaczynającymi dopiero przygodę na dwóch kołach. 
Pragniemy również aby nasze działania przyczyniały się do rozwoju motoryzacji i zwiększania bezpieczeństwa na drogach.” – mówią zgodnie członkowie stowarzyszenia. 
Doświadczenia zdobywane we wspólnej działalności, zawiązane przyjaźnie i sieci współpracy sprawiły, że członkowie stowarzyszenia mogą dziś nazwać się wielką motocyklową rodziną. Rodziną, która nie tylko swoją pasją, ale i chęcią pomocy chce dzielić się z innymi. 2017 rok był ważnym czasem dla stowarzyszenia, który wykorzystali kładąc duży nacisk na różnego rodzaju akcje pomocowe. Współorganizacja Dnia Dziecka w Pińczowie, włączanie się w wydarzenia dla dzieci organizowane przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, „Moto Mikołaj” na oddziale onkologii dziecięcej w Kielcach, pomoc dla podopiecznych Domu Dziecka w Winiarach, organizacja koncertu finałowego Szlachetnej Paczki w Pińczowie to tylko niektóre z większych akcji, którymi z dumą mogą pochwalić się członkowie stowarzyszenia. Biorąc pod uwagę niezwykłe zaangażowanie w działalność, przyczynianie się do rozpoznawalności turystycznej marki Pińczowa oraz podejmowanie szeregu inicjatyw społecznych umacniających ideę dobra wspólnego i pomocy najbardziej potrzebującym zachęcamy do wsparcia naszych działań
Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska Chapter Pińczów 
ul. 3-go Maja 40 28-400 Pińczów 
nr. konta MBank 
72114020040000390276050635

Naszym celem jest promowanie kultury motocyklowej na drogach. Na chwilę obecną naszą grupę stanowią przyjaciele z Pińczowa i okolic, którzy wspierają się w trasie jak i w życiu codziennym, często odwiedzamy zloty na południu polski, wspólnie spotykamy się, aby omówić sprawy związane z wyjazdami lub o naszych maszynach. Jeździmy, kiedy tylko chcemy i zawsze, kiedy możemy. Do naszej grupy może należeć każdy niezależnie jakiej „maszyny” dosiada, najważniejsze jest popieranie naszych zasad. 

Z dniem 30.03.2015 roku Czarne Orły Pińczów zamyka oddział i przystępuje do Klubu Brave Dogs Polska, jako Brave Dogs Pińczów.

Z poważaniem  

 Bambo 

Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Kreator stron internetowych - strona bez programowania