Miś Zna dzieci nie od dziś

Lokalne firmy, instytucje i wiele osób indywidualnych - wszyscy włączyli się w akcję charytatywną „Miś, zna dzieci nie od dziś”, którą zorganizował pińczowski Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska Chapter Pińczów. Finał akcji wypadł w sobotę, 25 listopada.

Do dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Winiarach (gmina Nowy Korczyn, koło Buska - Zdroju) trafiły torby pełne prezentów, mapy świata i wszechświata od Wydawnictwa Piętka i komputer, podarowany przez grupę Polskie Składy Budowlane.

- W ubiegłą sobotę przekazaliśmy dzieciom i młodzieży przeróżne rzeczy: od zabawek, poprzez artykuły szkolne i biurowe (plecaki, kredki, zeszyty, bloki rysunkowe), poprzez żywność, kończąc na środkach czytości i ubraniach. Dzieci były szczęśliwe, więc my także. Były też bardzo zaskoczone naszą wizytą, bo uzgodniliśmy ją tylko z opiekunami, a dzieci i młodzież nie wiedziała, że mamy do nich przyjechać. Ciekawiły ich też torby z prezentami. Dla nas najważniejsze jest to, że dzieci miały uśmiech na twarzach - opowiada Sylwia Puchała, sekretarz pińczowskiego Klubu Brave Dogs .


Finał akcji specjalnie wyznaczono na 25 listopada, ponieważ tego dnia obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. z tej oklazji dzieci i młodzież z Winiar otrzymały także tort, oczywiście z wizerunkiem misia. Na koniec była też kolejna niespodzianka. Grupa Polskie Składy Budowlane przekazała komputer, który od soboty służy podopiecznym Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Winiarach.

Podczas spotkania podopieczni placówki początkowo podchodzili z dystansem do motocyklistów z Pińczowa, ale później chetnie z nimi rozmawiali o pasji, marzeniach, o motocyklach i o bezpieczeństwie. Byli też ciekawi czy pińczowianie przyjechali motocyklami.

- Pomysł zorganizowania akcji rzuciła moja żona, Sylwia Puchała. Realizacją zajęli się wszyscy członkowie pińczowskiego Klubu Brave Dogs. Wielkim zaangażowaniem wykazały się lokalne firmy, osoby, instytucjie i sponsorzy, między innymi pińczowski Bank Spółdzielczy. Dziękujemy im za to bardzo. Dzięki nim mogliśmy sprawić radość dzieciom i młodzieży. I już zapowiadamy, że będą kolejne takie akcje- podsumowuje Tomasz Puchała, prezes Klubu Motocyklowego Brave Dogs Polska Chapter Pińczów.aą

Kreator stron internetowych - strona bez programowania